OKHnew.jpg (14503 bytes)

pix-vit.gif (43 bytes)Tävlingpix-vit.gif (43 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
gr_s_u.gif (872 bytes) OKH hemsida

gr_s_l.gif (846 bytes) Resultat

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)

Klubbresultat

pix-vit.gif (43 bytes)

 

gby81.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) 24 Augusti Fagersta OK

 

H65   4400 meter   26 anmälda
1 Eddy Lundqvist Heby Allmänna IF 45.37 0.00
2 Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 46.40 1.03
3 Esbjörn Jonsson Gagnefs OK 48.07 2.30
       
H60   5140 meter   23 anmälda
1 Börje Palmkvist Västerbergslagens OL 44.53 0.00
2 Bo Hansson Arboga OK 49.11 4.18
3 Torbjörn Johansson OK Norden 53.16 8.23
Ragnar Eriksson OK Hedströmmen Ej godk.  
       
H50   5850 meter   22 anmälda
1 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 48.37 0.00
2 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 48.55 0.18
3 Jan Johansson IF Thor 49.03 0.26
9 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 61.30 12.53
       
H18   6320 meter   10 anmälda
1 Daniel Johannesson Västerås SOK 49.38 0.00
2 Thomas Eek Köping-Kolsva OK 51.14 1.36
3 Jonas Vikström OK Hedströmmen 52.49 3.11
Robert Broström OK Hedströmmen Ej start  
       
H16   5260 meter   14 anmälda
1 Niklas Profors Köping-Kolsva OK 44.10 0.00
2 Simon Lindberg Västerås SOK 47.01 2.51
3 Martin Hansson Arboga OK 48.51 4.41
11 Magnus Malmeström OK Hedströmmen 90.48 46.38
Marcus Mikkelä OK Hedströmmen Ej godk.  
       
H14   3470 meter   10 anmälda
1 Oskar Mikaelsson Västerås SOK 30.19 0.00
2 Eric Englöf Köping-Kolsva OK 37.22 7.03
3 Emil Alexandersson Stora Tuna IK 41.29 11.10
Mattias Mikkelä OK Hedströmmen Ej start  
       
H12   2960 meter   10 anmälda
1 Gustav Eriksson Stora Tuna IK 22.08 0.00
2 Viktor Öhlén Surahammars SOK 28.58 6.50
3 Anders Åkerblom Stora Tuna IK 32.15 10.07
Joel Håland OK Hedströmmen Ej start  
       
D70   2200 meter   5 anmälda
1 Majlis Gren Stora Skedvi IK SOFF 37.46 0.00
2 Ulla Svärdby Dalaportens OL 48.47 11.01
3 Dagny Åkerman Särna SK 49.42 11.56
Eva Turén OK Hedströmmen Ej start  
       
D65   2890 meter   8 anmälda
1 Asta Sjöberg Lindebygdens OK 38.04 0.00
2 Vanja Kjellgren Dalaportens OL 42.41 4.37
3 Britta Löwegren Västerås SOK 48.06 10.02
4 Birgit Haglund OK Hedströmmen 49.03 10.59
       
D35   5140 meter   6 anmälda
1 Kerstin Haglund OK Hedströmmen 45.28 0.00
2 Anna Larsson Söders SOL Tyresö 46.57 1.29
3 Ingrid Alexandersson Stora Tuna IK 53.32 8.04
       
D21 LÅNG 7900 meter   31 anmälda
1 Karolina A. Höjsgaard Domnarvets GOIF 62.16 0.00
2 Gunilla Svärd IF Thor 62.23 0.07
3 Helena Nordin Skogslöparna 64.52 2.36
11 Anna Haglund OK Hedströmmen 76.06 13.50
Linda Larsson OK Hedströmmen Ej start  
       
D12   2960 meter   12 anmälda
1 Johanna Mikkelä OK Hedströmmen 27.17 0.00
2 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 30.59 3.42
3 Emma Klemets Hallstahammars OK 33.12 5.55
9 Anna Malmeström OK Hedströmmen 40.12 12.55
       
D10   2670 meter   7 anmälda
1 Jenny Håland OK Hedströmmen 20.28 0.00
2 Gabriella Wadman Hallstahammars OK 26.20 5.52
3 Malin Carlsson Söders SOL Tyresö 30.12 9.44

 

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes)


up.gif (861 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
Sidan senast uppdaterad 04-01-22 av Åke Larsson pix-gron.gif (807 bytes)

OKH's aktivitetskalender Klubbens startlistor, resultat m.m. Elit-sidorna Ungdoms-sidorna ..the truth is out there... Klotterplanket Gästboken snabbaste vägen till de andra..