OKHnew.jpg (14503 bytes)

pix-vit.gif (43 bytes)Tävlingpix-vit.gif (43 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
gr_s_u.gif (872 bytes) OKH hemsida

gr_s_l.gif (846 bytes) Resultat

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)

Klubbresultat

pix-vit.gif (43 bytes)

 

gby81.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes)9 Augusti Köping-Kolsva OK, Svealandsmästerskapen

 

H18 ELIT   8730 meter 54 anmälda  
1 (435) Martin Härberg Järla IF OK 53.50
2 (600) John Fredriksson Täby OK 54.12
3 (714) Viktor Hedlöf Rånäs OK 55.34
42 (815) Robert Broström OK Hedströmmen 97.55
       
D21 ELIT   8570 meter 44 anmälda  
1 (67) Sofia Holmgård Kils OK 59.34
2 (17) Annika Billstam OK Linné 60.36
3 (40) Katarina Borg Södertälje-Nykvar 60.56
7 (89) Anna Haglund OK Hedströmmen 66.34
       
H65   4900 meter 36 anmälda  
1   Rune Carlsson Sundbybergs IK 39.30
2   Nils Grann Kristinehamns OK 41.32
3   Karl-Axel Stjernström OK Hedströmmen 43.52
       
H60   5160 meter 54 anmälda  
1   Per-Ivar Möllberg Arboga OK 41.21
2   Bo Hansson Arboga OK 42.05
3   Olle Johansson IFK Hedemora OK 42.23
10   Ragnar Eriksson OK Hedströmmen 46.02
       
H50   5970 meter 55 anmälda  
1   Peter Rasmussen OK Måsen 40.13
2   Göran Eriksson Deje SF 43.20
3   Mats Nylin OK Tisaren 44.26
  Ulf Kjellin OK Hedströmmen Disk.
       
H18   7350 meter 6 anmälda  
1   Olle Gerdtman Vingåkers OK 68.12
2 (1329) Johan Eriksson Hagaby GoIF 70.42
3 (1148) Kristoffer Eklund Rånäs OK 72.32
4   Hannes Björkbacka OK Hedströmmen 75.48
       
H16   5450 meter 65 anmälda  
1   Johan Aronsson OK Tisaren 35.38
2 (771) Niklas Serrander Södertälje-Nykvar 36.20
3   Erik Boström Järla IF OK 36.31
43   Marcus Mikkelä OK Hedströmmen 60.48
47   Magnus Malmeström OK Hedströmmen 78.40
       
H14   4250 meter 41 anmälda  
1   Olle Boström Järla IF OK 28.04
2   Victor Silvemark Dalaportens OL 31.31
3   Niklas Westblad OK Ravinen 32.02
  Mattias Mikkelä OK Hedströmmen Ej godk.
       
D70   2530 meter 7 anmälda  
1   Gun Helmersson Lindebygdens OK 37.47
2   Eva Turén OK Hedströmmen 42.26
3   Märta Frykholm Södertälje-Nykvar 44.43
       
D65   3090 meter 15 anmälda  
1   Kerstin Johansson IFK Hedemora OK 36.51
2   Britta Daniels Malungs OK Skogsmårdarna 40.27
3   Irma Andersson Rimbo SOK 44.30
4   Birgit Haglund OK Hedströmmen 50.25
       
D40   4900 meter 29 anmälda  
1   Mona Bierfeldt Ärla IF 38.50
2   Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 40.13
3   Maria Sahlin Arboga OK 42.38
27   Sylvia Broström OK Hedströmmen 78.29
       
D12   2370 meter 51 anmälda  
1   My Westlund OK Tyr 15.51
2   Linnea Martinsson Skattkärrs IF 16.08
3   Caisa Grape Stora Tuna IK 16.10
30   Johanna Mikkelä OK Hedströmmen 28.37
33   Anna Malmeström OK Hedströmmen 29.35


 

 

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes)


up.gif (861 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
Sidan senast uppdaterad 04-01-23 av Åke Larsson pix-gron.gif (807 bytes)

OKH's aktivitetskalender Klubbens startlistor, resultat m.m. Elit-sidorna Ungdoms-sidorna ..the truth is out there... Klotterplanket Gästboken snabbaste vägen till de andra..