OKHnew.jpg (14503 bytes)

pix-vit.gif (43 bytes)Tävlingpix-vit.gif (43 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
gr_s_u.gif (872 bytes) OKH hemsida

gr_s_l.gif (846 bytes) Resultat

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)

Klubbresultat

pix-vit.gif (43 bytes)

 

gby81.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) 10 Maj Arboga OK

 

H65 (26) 4330 m                          
       
   1             Karl-Axel  Stjernström OK Hedströmmen            37:57  
   2             John  Vallin           OK Hedströmmen            39:30  
   3             Ulf  Lindgren          Västerås SOK              41:57  
       
 H60 (52)      4670 m                          
       
   1             Karl-gustav  Klemets   Hallstahammars OK         37:49  
   2             Stig  Nordqvist        Västerbergslagens OL      38:22  
   3             Hans  Andersson        Västerås SOK              38:34  
       
   8             Ragnar  Eriksson       OK Hedströmmen            39:27  
       
 H50 (58)      5900 m                          
       
   1             Olof  Olofsson         Hagaby GoIF               36:08  
   2             Ulf  Persson           IFK Moras OK              38:54  
   3             Lars  Jakobsson        Västerås SOK              39:24  
       
   36            Ulf  Kjellin           OK Hedströmmen            58:07  
       
 H18 LÅNG   (13) 8850 m                          
       
   1     (1050) Staffan  Engström      Almby IK                 1:02:16 
   2     (0967) Fredrik  Björklund     KFUM Örebro OK           1:02:18 
   3     (1006) Jonas  Allared         Hagaby GoIF              1:03:58 
       
   7     (1042) Jonas  Vikström        OK Hedströmmen           1:12:53 
       
 H18 (7) 6695 m                          
       
   1             Olle  Gerdtman         Vingåkers OK              55:02  
   2     (1211) Cristian  Larsson      Köping-Kolsva OK          57:39  
   3     (1544) Eric  Sjögren          Köping-Kolsva OK          59:55  
       
   6             Hannes Björkbacka      OK Hedströmmen           1:13:55 
       
 H16 (22)      5190 m                          
       
   1             Filip  Dahlgren        Hagaby GoIF               36:00  
   2             Patrik  Lind           OK Tor                    36:35  
   3             Johan  Winterås        Västerbergslagens OL      36:47  
       
   13            Tomas Kjellin          OK Hedströmmen            49:14  
   18            Magnus  Malmeström     OK Hedströmmen            58:30  
       
 D70 (8) 3270 m                          
       
   1             Gunborg  Sundberg      Köping-Kolsva OK          43:21  
   2             Gun  Helmersson        Lindebygdens OK           43:47  
   3             Eva  Turén             OK Hedströmmen            50:51  
       
 D65 (13)      3970 m                          
       
   1             Asta  Sjöberg          Lindebygdens OK           41:01  
   2             Lisbeth  Johansson     Södertälje-Nykvar         52:13  
   3             Elsa  Nilsson          Hällefors OK              52:42  
       
   8             Birgit  Haglund        OK Hedströmmen           1:12:10 
       
       
 D12 (32)      2490 m                          
       
   1             Linn  Bränneby         OK Kolmården              19:36  
   2             Lisa  Karlsson         Vingåkers OK              19:38  
   3             Ida Hyllander          Nyköpings OK              21:06  
       
   26            Anna  Malmeström       OK Hedströmmen            38:53  
       
 U4 (6) 3620 m                          
       
   1             Johanna  Jansson       Garphyttans IF            43:48  
   2             Lisa  Dömstedt-Dahlén  OK Letstigen              50:31  
   3             Linnéa  Karlsson       Lindebygdens OK           55:24  
   4             Daniel Vikström        OK Hedströmmen           1:00:07 
       
 Öppen 3  (8)   2950 m                          
       
   1             Rolf Ersson            OK Höken                  44:43  
   2             Jonna Palm             Garphyttans IF            49:37  
   3             Annett Palen           Hallstahammars OK         52:14  
       
                 Erika Kjellin          OK Hedströmmen            Felst. 
                 Mikaela Berglund       OK Hedströmmen            Felst. 
       
 Öppen 9  (10)  6695 m                          
       
   1             Per Öberg              OK Hällen                 43:02  
   2             Roger Åsberg           OK Hedströmmen            51:33  
   3             Roland Natanaelsson    Köping-Kolsva OK          56:58  

 

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes)


up.gif (861 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
Sidan senast uppdaterad 03-05-11 av Åke Larsson pix-gron.gif (807 bytes)

OKH's aktivitetskalender Klubbens startlistor, resultat m.m. Elit-sidorna Ungdoms-sidorna ..the truth is out there... Klotterplanket Gästboken snabbaste vägen till de andra..