OKHnew.jpg (14503 bytes)

pix-vit.gif (43 bytes)Tävlingpix-vit.gif (43 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
gr_s_u.gif (872 bytes) OKH hemsida

gr_s_l.gif (846 bytes) Resultat

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)

Klubbresultat

pix-vit.gif (43 bytes)

 

gby81.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) 1 Maj Dalaportens OL

 

H18 ELIT  (41)   7690 m                         
       
     1   (0341) Erik Rost              Alfta-Ösa OK                46:30
     2   (0495) Mikael Nordström       Rånäs OK                    47:05
     3   (0635) Gustaf Goth            Kvarnsvedens GOIF OK        47:34
             
    11   (0815) Robert Broström        OK Hedströmmen              54:34
         (1042) Jonas Vikström         OK Hedströmmen             Felst.
       
 D21 ELIT   (33)  7610 m                         
       
     1   (0035) Lena Eliasson          IK Hakarpspojkarna          52:51
     2   (0251) Anna Danielsson        Sundsvalls OK               54:16
     3   (0200) Helena Norberg         Stora Tuna IK               55:30
            
     5   (0089) Anna Haglund           OK Hedströmmen              56:21
    11   (0134) Cecilia Einarsson      OK Hedströmmen              58:27
       
 H65  (35)       4250 m                         
       
     1           Rune Carlsson          Sundbybergs IK              36:15
     2           Esbjörn Jonsson        Gagnefs OK                  37:59
     3           Karl-Axel Stjernström  OK Hedströmmen              38:21
           
    10           John Vallin            OK Hedströmmen              44:34
       
 H60  (51)       4410 m                         
       
     1           Ragnar Eriksson        OK Hedströmmen              36:21
     2           Hans Carlsson          OK Österåker                36:29
     3           Börje Palmkvist        Västerbergslagens OL        38:15
       
 H50 (54)       5910 m                         
       
     1           Ulf Persson            IFK Moras OK                43:37
     2           Göran Ryman            Grycksbo IF OK              44:16
     3           Sven-Olov Wiklund      Arboga OK                   44:36
       
    24           Ulf Kjellin            OK Hedströmmen              58:28
       
 H40 (42)       6470 m                         
       
     1           Tord Hederskog         IFK Göteborg                40:07
     2           Ulf Magnusson          Leksands OK                 41:00
     3           Bengt Haglund          Leksands OK                 43:04
     4           Roger Åsberg           OK Hedströmmen              44:07
       
 H16  56)       4830 m                         
       
     1   (0666) Thomas Carlsson        Alfta-Ösa OK                30:06
     2           Trygve Olsen           O-lag Löten                 33:25
     3           Erik Boström           Järla IF OK                 33:36
       
    37           Tomas Kjellin          OK Hedströmmen              58:58
       
 D70 (15)       2460 m                         
       
     1           Maja-Lisa Bergström    Selånger SOK                35:32
     2           Majlis Gren            Stora Skedvi IK SOFF        38:09
     3           Gun Helmersson         Lindebygdens OK             39:57
     4           Eva Turén              OK Hedströmmen              41:05
       
 D65 (15)       3160 m                         
       
     1           Kerstin Johansson      IFK Hedemora OK             38:03
     2           Britta Daniels         Malungs OK Skogsmårdarna    42:25
     3           Berit Bäckman          Säterbygdens OK             59:24
       
     7           Birgit Haglund         OK Hedströmmen              69:05
       
 D40 (32)       4020 m                         
       
     1           Eva Lindström          Västerås SOK                33:21
     2           Susanne Persson        Västerås SOK                34:39
     3           Åsa Sundberg           OK Södertörn                36:05
       
    25           Sylvia Broström        OK Hedströmmen              68:30

 

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes)


up.gif (861 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
Sidan senast uppdaterad 03-05-01 av Åke Larsson pix-gron.gif (807 bytes)

OKH's aktivitetskalender Klubbens startlistor, resultat m.m. Elit-sidorna Ungdoms-sidorna ..the truth is out there... Klotterplanket Gästboken snabbaste vägen till de andra..