OKHnew.jpg (14503 bytes)

pix-vit.gif (43 bytes)Tävlingpix-vit.gif (43 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
gr_s_u.gif (872 bytes) OKH hemsida

gr_s_l.gif (846 bytes) Resultat

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)

Klubbresultat

pix-vit.gif (43 bytes)

 

gby81.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) 19 April Surahammar

 

H65  (18)        2490 m                        
         
     1           Kuno Österlund             Västerås SOK                 18:47
     2           Stig Enholm                Hallstahammars OK            19:53
     3           Esbjörn Jonsson            Gagnefs OK                   20:02
     4           John Vallin                OK Hedströmmen               20:57
                
     8           Karl-Axel Stjernström      OK Hedströmmen               24:44
         
 H60   (25 )      2490 m                        
         
     1           Per-Ivar Möllberg          Arboga OK                    18:00
     2           Lennart Magnusson          IFK Hedemora OK              18:59
     2           Börje Palmkvist            Västerbergslagens OL         18:59
               
     5           Sune Liljekvist            OK Hedströmmen               19:41
    11           Ragnar Eriksson            OK Hedströmmen               22:07
         
 H50   (26 )      3320 m                        
         
     1           Lars Jakobsson             Västerås SOK                 20:30
     2           Sven-Olov Wiklund          Arboga OK                    22:19
     3           Johan Källman              Norbergs OK                  22:53
         
    12           Ulf Kjellin                OK Hedströmmen               29:15
    13           Åke Larsson                OK Hedströmmen               29:24
         
 H45   (20 )      3680 m                        
         
     1           Lars P. Nordström          Kils OK                      21:54
     2           Hans Daniels               Malungs OK Skogsmårdarna     24:02
     3           Mats Birkestål             Köping-Kolsva OK             25:45
         
    14           Mats Broström              OK Hedströmmen               38:11
         
 H18   (10 )      3970 m                        
         
     1   (0637) Jens Grevillius            OK Grane                     27:20
     2   (0781) Daniel Johannesson         Västerås SOK                 30:13
     3   (0815) Robert Broström            OK Hedströmmen               31:52
         
     6   (1042) Jonas Vikström             OK Hedströmmen               34:46
            Hannes Björkbacka          OK Hedströmmen               40:55
         
 H16   (14 )      3430 m                        
         
     1           Öyvind Watterdal           OL Tönsberg                  26:23
     2           Niklas Profors             Köping-Kolsva OK             31:34
     3           Henrik Brus                Västerbergslagens OL         32:54
         
     9           Tomas Kjellin              OK Hedströmmen               44:48
    11           Marcus Mikkelä             OK Hedströmmen               55:28
         
 H14   (18 )      3030 m                        
         
     1           Erik Blomgren              Stora Tuna IK                26:49
     2           Dennis Höglund             IFK Hedemora OK              27:46
     3           Johan Lindström            Västerås SOK                 29:07
         
    12           Mattias Mikkelä            OK Hedströmmen               46:41
         
 H12   (20 )      2350 m                        
         
     1           Joakim Svensk              Stora Tuna IK                18:00
     2           Adam Karlsson              Hagaby GoIF                  20:03
     3           Simon Hedlund              Köping-Kolsva OK             20:48
         
     7           Joel Håland                OK Hedströmmen               23:39
         
 D70   (6)        1990 m                        
         
     1           Eva Turén                  OK Hedströmmen               26:36
     2           Inga-Lisa Eriksson         Hofors OK                    27:47
     3           Gun Holmqvist              Arboga OK                    28:55
         
 D65   (6)        2220 m                        
         
     1           Asta Sjöberg               Lindebygdens OK              27:30
     2           Birgit Haglund             OK Hedströmmen               32:46
     3           Gun Andersson              Eskilstunafors OL            36:25
         
 D40   (13 )      3130 m                        
         
     1           Eva Lindström              Västerås SOK                 23:44
     2           Susanne Welén              Hallstahammars OK            26:00
     2           Ulrika Johansson           Köping-Kolsva OK             26:00
         
     8           Sylvia Broström            OK Hedströmmen               38:38
    11           Helena Mikkelä             OK Hedströmmen            1:07:39
         
 D21   (26 )      3820 m                        
         
     1   (0080) Maria Junevik              Leksands OK                  27:46
     2   (0114) Linda Ryen                 OK Djerf                     28:41
     3   (0056) Marie-Louise Engström      Leksands OK                  28:42
         
     9   (0176) Linda Larsson              OK Hedströmmen               32:44
         
 D12   (15 )      2350 m                        
         
     1           Emelie Hansson             OK Kåre                      19:16
     2           Josefin Eriksson           Köping-Kolsva OK             22:14
     3           Sofie Landqvist            Köping-Kolsva OK             23:25
         
                  Johanna Mikkelä            OK Hedströmmen              Felst.
         
 D10   (9)        2180 m                        
         
     1           Johanna Elmesiöö           Västerås SOK                 16:37
     2           Frida Winterås             Västerbergslagens OL         16:57
     3           Liza Eklund                Arboga OK                    18:26
     4           Jenny Håland               OK Hedströmmen               20:16
         
 U3  (2)         2350 m                        
         
     1           Erika Unelid               OK Nalle                     33:31
     2           Daniel Vikström            OK Hedströmmen               35:17
         
         
 Öpp en 4  (21)  3030 m                        
         
     1           Christoffer Larssson       OK Djerf                     31:43
     2           Helen Eklund               SK Trim/Virsbo               32:04
     3           Lars Idstam                Lindebygdens OK              34:47
         
    11           Helga Larsson              OK Hedströmmen               51:40
    17           Agneta Vikström            OK Hedströmmen             1:03:23
         
 Öpp en 8  (26)  4730 m                        
         
     1           Mikael Utter               Västerås SOK                 34:40
     2           Anders K Eriksson          Sundbybergs IK               37:55
     3           Jörgen Karlsson            Rotebro IS                   39:07
         
    13           Kerstin Haglund            OK Hedströmmen               50:18

 

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes)


up.gif (861 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
Sidan senast uppdaterad 03-04-21 av Åke Larsson pix-gron.gif (807 bytes)

OKH's aktivitetskalender Klubbens startlistor, resultat m.m. Elit-sidorna Ungdoms-sidorna ..the truth is out there... Klotterplanket Gästboken snabbaste vägen till de andra..