OKHnew.jpg (14503 bytes)

pix-vit.gif (43 bytes)Tävlingpix-vit.gif (43 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
gr_s_u.gif (872 bytes) OKH hemsida

gr_s_l.gif (846 bytes) Resultat

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)

Klubbresultat

pix-vit.gif (43 bytes)

 

gby81.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) 13 April Rånässtafetten

 

H17 (123)        
         
1 1 OK Linné 1   3:59:30  
  Pål Skogtjärn 50:28 50:28 1
  Lars Magnusson 52:49 1:43:17 26
  Jörgen Ohlin 34:21 2:17:38 8
  Samuli Launiainen 34:33 2:52:11 2
  Jan Troeng 1:07:19 3:59:30  
         
2 4 IFK Lidingös Skid O OK 1   3:59:36  
  Martin Larbo 50:55 50:55 16
  Jonas Haraldsson 47:59 1:38:54 1
  Mårten Frendelius 36:33 2:15:27 3
  Stefan Pörsson 37:10 2:52:37 3
  Johan Näsman 1:06:59 3:59:36  
         
3 11 Söders SOL Tyresö 1   3:59:47  
  Göran Thimberg 50:51 50:51 9
  Christer Ivarsson 48:53 1:39:44 10
  Mattias Abelsson 35:37 2:15:21 1
  Per Ek 37:49 2:53:10 6
  Gabor Domonyik 1:06:37 3:59:47  
         
74 OK Hedströmmen   Felst.  
  Robert Broström 55:22 55:22 65
  Brollan 1:41:31 2:36:53 110
  Tobias Söderkvist Felst.    
  Åke Larsson 55:xx    
  Magnus Skilberg 1:36:37    
         
         
D17 (92)        
         
1 156 IF Thor 1   2:13:12  
  Jenny Eriksson 44:50 44:50 7
  Johanna Svensson 46:21 1:31:11 6
  Gunilla Svärd 42:01 2:13:12  
         
2 154 Leksands OK 1   2:14:05  
  Caroline Kaipe 44:44 44:44 5
  Madeleine Allmungs 44:23 1:29:07 1
  Elin Dahlstedt 44:58 2:14:05  
         
3 160 IFK Lidingös Skid O OK 1   2:16:06  
  Emma Dahlstedt 44:36 44:36 2
  Eva Hallsten 46:28 1:31:04 5
  Riina Kuuselo 45:02 2:16:06  
         
22 234 OK Hedströmmen   2:36:03  
  Linda Larsson 52:36 52:36 46
  Kerstin Haglund 55:36 1:48:12 34
  Anna Haglund 47:51 2:36:03  
         
         
H13-16 (38)        
         
1 405 Gävle OK   1:33:44  
  Martin Sundlöf 37:35 37:35 11
  Anton Tynong 20:48 58:23 3
  Johan Eriksson 35:21 1:33:44  
         
2 401 Täby OK   1:33:58  
  Robin Westerlund 34:52 34:52 2
  Oskar Sjöberg 24:30 59:22 5
  Niklas Olsson 34:36 1:33:58  
         
3 392 IFK Moras OK   1:34:00  
  Erik Zander 34:54 34:54 3
  Linus Rapp 24:37 59:31 7
  Lars Johansson 34:29 1:34:00  
         
373 OK Hedströmmen   Felst.  
  Magnus Malmeström 49:24 49:24 26
  Mattias Mikkelä 50:44 1:40:08 27
  Marcus Mikkelä Felst.    
         
HD12 (45)        
         
1 438 Stora Tuna IK 2   1:13:08  
  Johan Löwegren 26:37 26:37 5
  Sofia Eriksson 25:53 52:30 5
  Gustav Eriksson 20:38 1:13:08  
         
2 445 Stora Tuna IK 3   1:13:09  
  Marit Wiksell 30:34 30:34 21
  Emil Svensk 21:24 51:58 2
  Martin Blomgren 21:11 1:13:09  
         
3 455 Stora Tuna IK 1   1:13:11  
  Anders Åkerblom 26:46 26:46 6
  Pelle Nordfors 25:29 52:15 4
  Tove Alexandersson 20:56 1:13:11  
         
12 467 OK Hedströmmen   1:22:31  
  Anna Malmeström 30:12 30:12 20
  Joel Håland 23:17 53:29 8
  Johanna Mikkelä 29:02 1:22:31  

 

 

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes)


up.gif (861 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
Sidan senast uppdaterad 03-04-14 av Åke Larsson pix-gron.gif (807 bytes)

OKH's aktivitetskalender Klubbens startlistor, resultat m.m. Elit-sidorna Ungdoms-sidorna ..the truth is out there... Klotterplanket Gästboken snabbaste vägen till de andra..