OKHnew.jpg (14503 bytes)

pix-vit.gif (43 bytes)Tävlingpix-vit.gif (43 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
gr_s_u.gif (872 bytes) OKH hemsida

gr_s_l.gif (846 bytes) Resultat

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)

Klubbresultat

pix-vit.gif (43 bytes)

 

gby81.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) 12 April Västerås SOK

 

 

H65   (18) 3810 m    
         
1   Esbjörn  Jonsson Gagnefs OK 32:09
2   Sten  Wall KFUM Örebro OK 32:38
3   Eddy  Lundqvist Heby Allmänna IF 36:24
         
5   Karl-Axel  Stjernström OK Hedströmmen 38:12
         
H60   (26) 3810 m    
         
1   Karl  Johansson IFK Hedemora OK 29:09
2   Olle  Johansson IFK Hedemora OK 29:15
3   Lennart  Magnusson IFK Hedemora OK 29:25
4   Ragnar  Eriksson OK Hedströmmen 29:38
         
H50   (18) 5870 m    
         
1   Sven-Olov  Wiklund Arboga OK 44:34
2   Gunnar  Munktelius Surahammars SOK 47:17
3   Ulf  Persson IFK Moras OK 47:48
         
5   Åke  Larsson OK Hedströmmen 53:17
    Ulf  Kjellin OK Hedströmmen ej st
         
H45M   (8) 5050 m    
         
1   Ulf  Henriksson Korsnäs IF OK 41:40
2   Owe  Eek Köping-Kolsva OK 45:36
3   Kenneth  Persson IFK Hedemora OK 46:14
         
6   Mats  Broström OK Hedströmmen 54:45
         
H18L   (9) 7480 m    
         
1 (0959) Robert  Grann Köping-Kolsva OK 48:59
2 (0815) Robert  Broström OK Hedströmmen 51:18
3 (0979) Thomas  Eek Köping-Kolsva OK 53:11
         
H16   (15) 4760 m    
         
1   Johan  Silvemark Dalaportens OL 26:59
2   Oskar  Lundberg Dalaportens OL 30:58
3   Niklas  Profors Köping-Kolsva OK 34:24
         
7   Marcus Mikkelä OK Hedströmmen 41:34
8   Magnus  Malmeström OK Hedströmmen 43:32
         
D70   (4) 2650 m    
         
1   Gunborg  Sundberg Köping-Kolsva OK 35:54
2   Eva  Turén OK Hedströmmen 45:47
3   Gunvor  Hammer Laxå OK 1:13:32
         
D65   (10) 3150 m    
         
1   Asta  Sjöberg Lindebygdens OK 29:15
2   Kerstin  Johansson IFK Hedemora OK 31:07
3   Berit  Bergqvist Hallstahammars OK 36:43
         
7   Birgit  Haglund OK Hedströmmen 45:46
         
D40   (10) 4490 m    
         
1   Ulrika  Johansson Köping-Kolsva OK 32:53
2   Mia  Gustafsson Järfälla OK 36:42
3   Susanne  Welén Hallstahammars OK 37:52
         
7   Helena  Mikkelä OK Hedströmmen 52:16
8   Sylvia  Broström OK Hedströmmen 57:14
         
D21L   (13) 6670 m    
         
1 (0136) Iva  Navratilova Hagaby GoIF 46:58
2 (0171) Linda  Mattsson OK Djerf 50:02
3   Nataliya  Potopalska Strängnäs-Malmby OL 50:46
4 (0134) Cecilia  Einarsson OK Hedströmmen 50:58
         
6 (0089) Anna  Haglund OK Hedströmmen 53:55
         
D12   (17) 2870 m    
         
1   Sandra Karlsson-Bierfel Ärla IF 22:55
2   Maria  Bois Malungs OK Skogsmårdarna 23:08
3   Lovisa  Onsbring-Gustaf Eskilstunafors OL 23:18
         
8   Anna  Malmeström OK Hedströmmen 30:27
9   Johanna  Mikkelä OK Hedströmmen 35:24



 

 

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes)


up.gif (861 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
Sidan senast uppdaterad 03-04-14 av Åke Larsson pix-gron.gif (807 bytes)

OKH's aktivitetskalender Klubbens startlistor, resultat m.m. Elit-sidorna Ungdoms-sidorna ..the truth is out there... Klotterplanket Gästboken snabbaste vägen till de andra..