OKHnew.jpg (14503 bytes)

pix-vit.gif (43 bytes)Tävlingpix-vit.gif (43 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
gr_s_u.gif (872 bytes) OKH hemsida

gr_s_l.gif (846 bytes) Resultat

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)

Klubbresultat

pix-vit.gif (43 bytes)

 

gby81.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) 06 April Hallstahammars OK

 

 H65     4690 m                     
       
     1        Kuno  Österlund           Västerås SOK                  36:50
     2        John  Vallin              OK Hedströmmen                43:52
     3        Esbjörn  Jonsson          Gagnefs OK                    44:29
pix-vit.gif (43 bytes) pix-vit.gif (43 bytes) pix-vit.gif (43 bytes) pix-vit.gif (43 bytes) pix-vit.gif (43 bytes)
     6        Karl-Axel  Stjernström    OK Hedströmmen                46:33
       
 H60     4960 m                     
       
     1        Olle  Johansson           IFK Hedemora OK               38:46
     2        Per-Ivar  Möllberg        Arboga OK                     40:52
     3        Elis  Åberg               Storviks IF                   42:10
       
     5        Ragnar  Eriksson          OK Hedströmmen                42:53
       
 H50     5810 m                     
       
     1        Lars Jakobsson            Västerås SOK                  39:46
     2        Lars  Silvervret          Arboga OK                     41:19
     3        Lasse  Karlsson           IFK Moras OK                  42:00
       
    17        Åke  Larsson              OK Hedströmmen                49:02
    27        Ulf  Kjellin              OK Hedströmmen              1:01:25
       
 H40     7190 m                     
       
     1        Ulf  Magnusson            Leksands OK                   43:14
     2        Olof  Olofsson            Hagaby GoIF                   44:13
     3        Roger  Åsberg             OK Hedströmmen                47:23
       
 H18     7190 m                     
       
     1 (7503) Johan  Eriksson           Gävle OK                      50:03
     2 (0979) Thomas  Eek               Köping-Kolsva OK              51:25
     3 (1042) Jonas  Vikström           OK Hedströmmen                53:26
       
     5 (0815) Robert  Broström          OK Hedströmmen                55:23
       
 H16     4960 m                     
       
     1        Lars  Johansson           IFK Moras OK                  36:23
     2        Jonathan  Rosendahl       Västerås SOK                  37:36
     3        Anders  Olby              Västerås SOK                  39:04
       
    14        Magnus  Malmeström        OK Hedströmmen                56:38
    16        Marcus  Mikkelä           OK Hedströmmen                56:57
       
 D65     3020 m                     
       
     1        Britta  Daniels           Malungs OK Skogsmårdarna      35:10
     2        Laila  Nygren             Säterbygdens OK               36:33
     3        Kerstin  Johansson        IFK Hedemora OK               37:07
     4        Birgit  Haglund           OK Hedströmmen                42:32
       
 D40     4690 m                     
       
     1        Eva  Lindström            Västerås SOK                  38:41
     2        Susanne  Persson          Västerås SOK                  41:18
     3        Annika  Larsson           Arboga OK                     41:42
       
    15        Sylvia  Broström          OK Hedströmmen              1:13:58
              Helena  Mikkelä           OK Hedströmmen               Felst.
       
 D12     3240 m                     
       
     1        Tove  Alexandersson       Stora Tuna IK                 24:34
     2        Maria  Bois               Malungs OK Skogsmårdarna      27:35
     3        Josefin  Eriksson         Köping-Kolsva OK              27:37
       
     8        Johanna  Mikkelä          OK Hedströmmen                30:27
    18        Anna  Malmeström          OK Hedströmmen                40:39
       
 U3          3240 m                     
       
     1        Kristoffer  Arnesson      Västerås SOK                  37:44
     2        Daniel  Vikström          OK Hedströmmen                41:28
     3        Karolina Sandvik          Avesta OK                     42:21
       
 Öppen  2  3240 m                     
       
     1        Nils Morell               OK Kåre                       25:57
     2        Ingrid Öhlén              Surahammars SOK               29:55
     3        Christian Skogeby         Västerås SOK                  30:41
       
     5        Agneta Vikström           OK Hedströmmen                33:52
     7        Margareta Dahlström       OK Hedströmmen                41:02



 

 

pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes) pix-gron.gif (807 bytes)
pix-vit.gif (43 bytes)


up.gif (861 bytes)

pix-gron.gif (807 bytes)
Sidan senast uppdaterad 03-04-18 av Åke Larsson pix-gron.gif (807 bytes)

OKH's aktivitetskalender Klubbens startlistor, resultat m.m. Elit-sidorna Ungdoms-sidorna ..the truth is out there... Klotterplanket Gästboken snabbaste vägen till de andra..